KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12122043
*
nr 1212 2043
Kersti RÃ¥gfelt Strandberg
(f. 1945), Sverige
Etsningar, Ett par, 67/150, "Kalligrafi II & IV". Motivet: 34,5x6,5
Kersti Rågfelt Strandberg, svensk bildkonstnär född 1945.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2018
kl 19:19:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 15:13:40
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Kersti RÃ¥gfelt Strandberg
Kersti Rågfelt Strandberg, svensk bildkonstnär född 1945.
Läs mer om Kersti RÃ¥gfelt Strandberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:56
*
Kersti RÃ¥gfelt Strandberg
Kersti Rågfelt Strandberg, svensk bildkonstnär född 1945.
Läs mer om Kersti RÃ¥gfelt Strandberg
nr 1212 2043
Kersti RÃ¥gfelt Strandberg
(f. 1945), Sverige
Etsningar, Ett par, 67/150, "Kalligrafi II & IV". Motivet: 34,5x6,5
Kersti Rågfelt Strandberg, svensk bildkonstnär född 1945.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 15:13:40 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Kersti RÃ¥gfelt Strandberg
Kersti RÃ¥gfelt Strandberg, svensk bildkonstnär född 1945.Läs mer om Kersti RÃ¥gfelt Strandberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9032 Torrnålsgravyr
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:56